Boreas Veri Merkezleri Alanında da Büyüyor

Sektörün önemli isimlerinden Oytun Yavuz Boreas’ta Veri Merkezleri Sistem Çözümleri Satış Müdürü oldu. Küresel pazarda satış ağını giderek güçlendiren Boreas, yeni ürünü DC Master ile dikkat çekiyor. Sektörün önemli isimlerinden Oytun Yavuz Boreas’ta Veri Merkezleri Sistem Çözümleri Satış Müdürü oldu. Küresel pazarda satış ağını giderek güçlendiren Boreas, yeni ürünü DC Master ile dikkat çekiyor.

İklimlendirme teknolojileri ve veri merkezi sektöründe öncü şirket olma özelliğini koruyan Boreas, veri merkezleri alanındaki yeni projeleri için kadrosunu sektörün deneyimli isimlerinden Oytun Yavuz’u da katarak güçlendirdi. 10 yılı aşkın süredir veri merkezi sektöründeki çok uluslu şirketlerde satış yöneticiliği yapan Yavuz, Boreas’ta Veri Merkezi Sistem Çözümleri Satış Müdürü olarak görev yapacak.

Oytun Yavuz

Oytun Yavuz

Boreas, veri merkezlerinin tüm iklimlendirme sorunlarına köklü ve etkin çözüm getiren “DC Master Adia Mechanic Cooler” santrali ile Türkiye’nin yanı sıra, küresel pazarda da önemli bir stratejik çözüm ortağı oldu. Mart ayı başında Gold Sponsor olarak katıldığı Londra’da düzenlenen Data Centre World fuarında da Boreas’ın geliştirdiği DC Master, katılımcıların en çok dikkatini çeken ürünlerden biri olmuştu. Küresel pazarda satış ağını yaygınlaştırıp güçlendiren, veri merkezleri alanında büyüme trendini sürdüren Boreas’ta göreve başlayan Oytun Yavuz, Boeas’ın bu büyüme stratejisinde satış dışında, iş geliştirme ve proje yönetiminden de sorumlu olacak.

Güvenilir şirket

Boreas tarafından yapılan açıklamada, “İklimlendirme sektöründe 30 yıllık deneyime sahip, dünyanın 14 ülkesinde ürün ve çözümleri kullanılan Boreas, geliştirdiği teknolojiler, güçlü mühendis kadrosu ve uluslararası sertifikasyonları, çözüm ve verimlilik odaklı ürünleriyle sektörün en güvenilir şirketlerinden biri. Boreas’ın küresel pazarda sağladığı rekabet gücü, şirket içi birliktelikle yakaladığı başarılar kadar, iş ekosistemindeki paydaşlarıyla olan güçlü iletişim ve güven ilişkisine dayanıyor. Boreas’ın, veri merkezleri için özel olarak geliştirdiği ‘DC Master Adia Mechanic Cooler’, dış sıcaklık ve nem seviyesi aşırı olsa bile, en verimli ve uygun maliyetlerde çalışabiliyor. Aynı zamanda iklimlendirme ürünlerinin performans ölçümü için geçen yıl hayata geçirdiği Avrupa standartlarındaki özel test merkezi ile de sektöre öncülük etmeye devam ediyor” ifadelerine yer verildi.

Haberin linkine tıklayarak ulaşa bilirsiniz.